Gimnazjum w Wieleniu – historia

Gimnazjum w Wieleniu rozpoczęło swoją historię pierwszego września 1999 roku. Właśnie w tym czasie 164 uczniów siedmiu klas pierwszych zaczęło pierwszy rok szkolny. Nastąpiło wówczas otwarcie szkoły poprzez zajęcia integracyjne z nowymi wychowawcami, jak i otwartym festynie rodzinnym. Na festynie postawiona na liczne atrakcje, zarówno dla dzieci, jak i dla całych rodzin. Ponadto prawdziwą furorę zrobiła pyszna grochówka, która została opisana także w gazecie poznańskiej.

Transport z Polski do Grecji
http://www.transportgrecja.pl/
Profesjonalny spedytor z wieloletnim doświadczeniem.
Transport ciężarowy pomiędzy Polską a Grecją.

Już podczas trwania pierwszych dni nauk w gimnazjum wieleńskim pozwolona przekonać się o tym, iż coś niesamowitego kryje się pod nazwami edukacja ekologiczna, edukacja regionalna (czyli geograficzno – przyrodnicza) oraz edukacja filozoficzna. Wieluń jest położony blisko Niemiec, także powiązanie historyczne spowodowało to, że położono nacisk na język niemiecki i został on zrealizowany z podziałem na grupy.

Regały sklepowe od firmy LOG-SYSTEM: http://www.log-system.pl/85,regaly-sklepowe.html

W roku kolejnym więzi z Naszą Małą Ojczyzną można było w końcu zdefiniować oraz pokazać w praktyce wszystko co wiązało się z edukacją regionalną. Sporo można się było dowiedzieć chociażby na temat dziedzictwa kulturowego. Wiele niezwykle przydatnych zajęć, które umożliwiły dzieciom pojęcie na temat kultury, jak i historii. Niełatwa sztuka brania odpowiedzialności stała się tematem głównym edukacji medialnej oraz czytelniczej. W tym roku właśnie pojawiła się w szkole pracownia informatyczna. Spełniło się wówczas marzenie zarówno nauczycieli, jak i uczniów, gdyż w końcu można było postawić na pełną edukację.

Wraz z początkiem trzeciego roku nauki w Gimnazjum przyniósł sporo nowości. Szkoła została w znacznym stopniu rozbudowana, zaś stara część konkretnie wyremontowana. Szkoła zyskała bibliotekę razem z czytelnią medialną. Została otworzona także zielona klasa w zielonej szkole, jak i dwa patia rekreacyjne. Od 2001 roku z szkoły korzysta 488 uczniów, którzy uczą się w 19 oddziałach. Jeden z nich jest łączony z klasami specjalnymi. Informatyka została przedmiotem, który jest gwarantowany przez trzy lata edukacji. Poza językiem niemieckim, który od lat jest realizowany, postawiona także na język angielski (również z podziałem na grupy).

Można śmiało stwierdzić, iż Gimnazjum w Wieleniu stanowi szkołę na miarę wieku XXI. Nie tylko dzięki nowoczesnemu budynkowi, ale także dzięki pracy z młodzieżą. Szkoła nastawiona została na wszechstronną edukację oraz na podjęcie współpracę z młodzieżą.

Gimnazjum posiada wiele celów, które samo sobie wyznaczyło. Absolwenci mają być świadomymi, odpowiedzialnymi, jak i w pełni kreatywnymi osobami. Mają radzić sobie w życiu, jak i w przyszłej pracy. Ponadto z życiem ekologicznym została związana także promocja zdrowia. Warto wspomnieć o tym, że Gimnazjum w Wieluniu  stał się organizatorem spotkań cyklicznych o profilu edukacyjno – profilaktycznym i poświęcają się problemowi AIDS. W ten właśnie sposób zostaje obchodzony Światowy Dzień Walki z AIDS. Nauczanie w szkole jest wszechstronne i stawiają na rozwój uczniów. Nie może tutaj zabraknąć miejsca na stawiania na kulturę oraz tradycję, które są naprawdę bardzo pielęgnowane.