Gimnazjum w Wieleniu – historia

Gimnazjum w Wieleniu rozpoczęło swoją historię pierwszego września 1999 roku. Właśnie w tym czasie 164 uczniów siedmiu klas pierwszych zaczęło pierwszy rok szkolny. Nastąpiło wówczas otwarcie szkoły poprzez zajęcia integracyjne z nowymi wychowawcami, jak i otwartym festynie rodzinnym. Na festynie postawiona na liczne atrakcje, zarówno dla dzieci, jak i dla całych rodzin. Ponadto prawdziwą furorę zrobiła pyszna grochówka, która została opisana także w gazecie poznańskiej.

Transport z Polski do Grecji
http://www.transportgrecja.pl/
Profesjonalny spedytor z wieloletnim doświadczeniem.
Transport ciężarowy pomiędzy Polską a Grecją.

Już podczas trwania pierwszych dni nauk w gimnazjum wieleńskim pozwolona przekonać się o tym, iż coś niesamowitego kryje się pod nazwami edukacja ekologiczna, edukacja regionalna (czyli geograficzno – przyrodnicza) oraz edukacja filozoficzna. Wieluń jest położony blisko Niemiec, także powiązanie historyczne spowodowało to, że położono nacisk na język niemiecki i został on zrealizowany z podziałem na grupy.

Regały sklepowe od firmy LOG-SYSTEM: http://www.log-system.pl/85,regaly-sklepowe.html

W roku kolejnym więzi z Naszą Małą Ojczyzną można było w końcu zdefiniować oraz pokazać w praktyce wszystko co wiązało się z edukacją regionalną. Sporo można się było dowiedzieć chociażby na temat dziedzictwa kulturowego. Wiele niezwykle przydatnych zajęć, które umożliwiły dzieciom pojęcie na temat kultury, jak i historii. Niełatwa sztuka brania odpowiedzialności stała się tematem głównym edukacji medialnej oraz czytelniczej. W tym roku właśnie pojawiła się w szkole pracownia informatyczna. Spełniło się wówczas marzenie zarówno nauczycieli, jak i uczniów, gdyż w końcu można było postawić na pełną edukację.

Wraz z początkiem trzeciego roku nauki w Gimnazjum przyniósł sporo nowości. Szkoła została w znacznym stopniu rozbudowana, zaś stara część konkretnie wyremontowana. Szkoła zyskała bibliotekę razem z czytelnią medialną. Została otworzona także zielona klasa w zielonej szkole, jak i dwa patia rekreacyjne. Od 2001 roku z szkoły korzysta 488 uczniów, którzy uczą się w 19 oddziałach. Jeden z nich jest łączony z klasami specjalnymi. Informatyka została przedmiotem, który jest gwarantowany przez trzy lata edukacji. Poza językiem niemieckim, który od lat jest realizowany, postawiona także na język angielski (również z podziałem na grupy).

Można śmiało stwierdzić, iż Gimnazjum w Wieleniu stanowi szkołę na miarę wieku XXI. Nie tylko dzięki nowoczesnemu budynkowi, ale także dzięki pracy z młodzieżą. Szkoła nastawiona została na wszechstronną edukację oraz na podjęcie współpracę z młodzieżą.

Gimnazjum posiada wiele celów, które samo sobie wyznaczyło. Absolwenci mają być świadomymi, odpowiedzialnymi, jak i w pełni kreatywnymi osobami. Mają radzić sobie w życiu, jak i w przyszłej pracy. Ponadto z życiem ekologicznym została związana także promocja zdrowia. Warto wspomnieć o tym, że Gimnazjum w Wieluniu  stał się organizatorem spotkań cyklicznych o profilu edukacyjno – profilaktycznym i poświęcają się problemowi AIDS. W ten właśnie sposób zostaje obchodzony Światowy Dzień Walki z AIDS. Nauczanie w szkole jest wszechstronne i stawiają na rozwój uczniów. Nie może tutaj zabraknąć miejsca na stawiania na kulturę oraz tradycję, które są naprawdę bardzo pielęgnowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *